Výběr automobilu

Když vybíráme nové auto, rozhodujeme se nejprve o tom, zda skutečně auto potřebujeme. Dalším rozhodnutím je, jak velké auto si pořídíme, jaký terén musí auto zvládnout, zda budeme jezdit v terénu nebo pouze po silnicích, kolik osob budeme přepravovat a kolik nákladu potřebujeme převést zároveň. Dalším ukazatelem je cena vozu, když se rozhodujeme, zda si pořídit vůz ojetý z druhé ruky v autobazaru nebo skrze přímý prodej původním majitelem, nebo zda investujeme své finanční prostředky do auta zcela nového. V tom případě stojíme před rozhodnutím, zda automobil budeme financovat z vlastních zdrojů, či ze zdrojů půjčených od nějakého kamaráda či instituce.
velké auto
Pokud víme, že v automobilu budeme jezdit převážně sami, nebo pouze s jednou další osobou, ale budeme přepravovat objemné věci, pořídíme si raději dodávkový vůz. Když víme, že budeme jezdit po lese a v těžkém terénu, nepořídíme si městské autíčko, ale pořádného nabušence do terénu, který zvládne vyjet prudký kopec i velké bláto.
Jiná situace je, vybíráme-li automobil rodinného typu, kde chceme přepravovat své děti, partnera či partnerku a nějaký ten nákup, případně dětský kočárek. To potom je pro nás nejvhodnější auto typu kombi, které má prostorný kufr a je pětimístný. Můžeme také mít poněkud více potomků, což způsobí, s dnešní legislativou týkající se přepravy dětí v autosedačkách nutnost pořídit si automobil vícemístný, nejčastěji sedmimístný, na který nepotřebujeme žádné speciální řidičské oprávnění. Dnes je již na trhu mnoho automobilů, které se dělají i v sedmimístném provedení bohužel často v neprospěch úložných prostor v kufru vozu.
malé auto
Pokud vybíráme automobil na ježdění po městě, především pro ženu, vybereme některé z malých aut, se kterým se naší drahé polovičce bude dobře parkovat a vejde se jí do něho nákup na dobrou večeři pro nás.